VLADISLAVS NASTAVŠEVS & KATRINA GUPALO

5/06/2020 | 18:00 un 20:00
Klavieru salons
Brīvības iela 152, Rīga
BIĻETES – www.aula.lv

Ceturtajā “Osokina Mini Festivāla @152” koncertā Vladislavs Nastavševs, Katrīna Gupalo un teātra mūzika.

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja un producente.  Pateicoties izglītībai trīs dažādās mākslas sfērās – klavierspēlē, vokālajā un teātra mākslā, Katrīna uz skatuves spēj uzburt neparastu, ekspresīvu un ārkārtīgi juteklisku pasauli. Idejas un režijas autore koncertizrādēs „100 gadi ar Piafu” (2015), „Pēc Pusnakts / After Midnight” (2016),  “Andrejs Osokins un Ferencs Lists. Klejojumu gadi mūzikā un literatūrā” (2019) un  «Kino mūzika – Māsas Balanas un Andrejs Osokins» (2019). 

“Dziedātājas, pianistes un dziesmu autores Katrīnas Gupalo albums ir pērle – melodiski ievelkošas dziesmas, spēcīga, bet skološanās neiegrožota balss, kam pa spēkam paņemt arī zemākas skaņas, kas sieviešu vokālam vienmēr ir liels pluss, un pavadījums ar roka, džeza, blūza elementiem, senatnes piegaršu, kas sadzīvo arī ar dīdžeja skrečošanu” – Uldis Rudaks, “Mūzikas saule”.

Programmu varētu uztvert kā mūziku kādai teātra izrādei vai kinofilmai. Albums nav vienveidīgs, pat vienas dziesmas ietvaros mainās stili un ritmi, līdz ar to piemigt tā klausīšanās laikā nav iespējams. Protams, nevar nenovērtēt Katrīnas spēcīgo un pārliecinošo vokālu – ar viņas balsi varētu griezt stiklu! Sandris Vanzovičs, “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Viena no Vladislava Nastavševa radošā stila iezīmēm ir ieceres integritāte un visu izrādes noformējuma elementu organiska saplūšana, jo režisors bieži darbojas arī kā scenogrāfs un komponists. Taču Vladislava Nastavševa talantam ir vēl viena šķautne: viņš pats izpilda savas dziesmas, tostarp arī dziesmas no izrādēm. 

Vladislavs Nastavševs: “Ir pārtraukts darbs pie I. Buņina “Tumšajām alejām”. Taču iekšēji tas tik un tā turpinās. Cita starpā esmu komponējis vairākas dziesmas ar Ivana Buņina vārdiem. Bieži  dziesmas kļūst par sava veida emocionālām skicēm manām turpmākajām izrādēm. Tādas kā akvareļu skices. Koncerta laikā tiks izpildītas vairākas no šīm dziesmām. Dzirdēsiet arī dziesmu ar Sergeja Uhanova dzeju, kas dzimusi tikai pirms dažām dienām. Mans draugs Semjons Haņins, lieliskais Rīgas dzejnieks, piekrita, ka koncertā izskanēs arī vairākas dziesmas ar viņa dzeju. Dziedāšu arī dziesmas no pēdējās izrādes, kuru esmu paspējis iestudēt, –  “Piecas dziesmas pēc atmiņas” Mihaila Čehova Rígas Krievu teātrí (ar “Orbītas” dzejnieku Sergeja Timofejeva, Semjona Haņina, Artūra Puntes un Vladimira Svetlova dzeju). Un, protams, atcerēsimies Mihailu Kuzminu un Federiko Garsiju Lorku”.

  • Biļešu skaits ierobežots – koncertu varēs apmeklēt tikai 20 klausītāji
  • Pulcēšanās pusstundu pirms koncerta
  • Biļetei pie galdiņa iespējams pievienot pudeli vīna (sarkanvīns, baltvīns vai prosecco)
  • Koncerta garums – 1 stunda
  • Koncertu pulcēšanās un norises laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi
  • Ja ir slimības simptomi vai noteikts pienākums ievērot pašizolāciju/ mājas karantīnu, aicinām neapmeklēt koncertu
  • Pieejamas sēdvietas pie galdiņa – divi cilvēki (no vienas mājsaimniecības), un atsevišķas sēdvietas