Toksiskās sēnes – Katrīna Gupalo & WOLK x 2

Toksiskās sēnes, mēness, sarkani vaigi, apreibis gars…
Programmā Katrīnas Gupalo mūzika no pirmā albuma “Gentle & Done” un otrā – vēl topošā albuma latviešu valodā. Tā veidota sadarbībā ar mūziķi un producentu  Aleksandru Volk, kurš nupat pasniedzis meistarklases Ivanam Dornam.

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm. Guvusi augstu britu kritikas novērtējumu Londonas „Camden Fringe” festivālā, iesildījusi britu soulmūzikas dīvu Emeli Sandē koncertzālē Palladium, devusies pirmajā ASV koncerttūrē, bijusi Supernova 2018 pusfinālā ar pašas sacerēto dziesmu “Intoxicating Caramel” un kopā ar grupu “The Black Birds” izdevusi debijas albumu “Gentle and Done”. Šogad izdotās Katrīnas dziesmas “SVĀRKI?” un “Fredijs vairs nedziedās” izraisījušas plašu interesi un diskusijas mūzikas profesionāļu un interneta vidē.

Tallinas kvartālā filmētais mūzikas video “SVĀRKI?” lietainākajās vasaras dienās pulcējis tieši 107 meitenes “Tu jau zini kur”. 

Mūzikas eksperts Uldis Rudaks – “Dziedātājas, pianistes un dziesmu autores Katrīnas Gupalo albums ir pērle – melodiski ievelkošas dziesmas, spēcīga, bet skološanās neiegrožota balss, kam pa spēkam paņemt arī zemākas skaņas, kas sieviešu vokālam vienmēr ir liels pluss, un pavadījums ar roka, džeza, blūza elementiem, senatnes piegaršu, kas sadzīvo arī ar dīdžeja skrečošanu”.

Ej tu nost, kas tajā dziesmā darās! Ja jums ar iztēli viss ir kārtībā, tad iedomājieties Keitu Bušu piecdesmitajos dziedam kruīzu kuģa meldiņus fluoriscējošā tehno kleitiņā, kamēr palaikam apsveicināties pieskrien Oksfordas progresīvā, psihedēliskā roka jampampiņi The Cardiacs. Lūk, arī šīgada pirmais pienācīgi apdullinošais pieteikums! – Roy D Hacksaw, http://eurovisionapocalypse.blogspot.co.uk