RĒZIJA KALNIŅA UN ANDREJS OSOKINS

6/06/2020 | 18:00 un 20:00
Klavieru salons
Brīvības iela 152, Rīga
BIĻETES – www.aula.lv

Piektajā “Osokina Mini Festivāla @152” koncertā Rēzija Kalniņa & Andrejs Osokins mūzikā un dzejā. Šajā vakarā skanēs latviešu komponistu klaviermūzika un Daces Micānes – Zālītes dzeja.

Divi izcili mākslinieki Rēzija Kalniņa un Andrejs Osokins radījuši pirmo kopīgo programmu, kurā satiksies dzeja un mūzika. Latviešu komponistu skaņu raksti dialogā ar Daces Micānes – Zālītes dzeju. Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes, Volfganga Dārziņa, Jura Karlsons un Pētera Vaska skaņdarbi vienā vakarā skanēs kopā ar Daces Micānes – Zālītes poētisko darbu «Zalktenes divas saules».

 
RĒZIJA KALNIŅA absolvējusi Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra un kino aktieru fakultāti, vēlāk izglītību turpinājusi Režijas nodaļā. Saņēmusi dažādus apbalvojumus (Lielais Kristaps kā Labākā otrā plāna aktrise un Labākā kino aktrise, Spēlmaņu nakts balva Labākā jaunā aktrise un vairākas nominācijas kategorijā Labākā aktrise) par piedalīšanos izrādēs Dailes teātrī, filmās un TV iestudējumos. Veidojusi izrādes un koncertus Dzintaru koncertzālē (Tur kur gars ar garu jūtās satiekas, 2015), Latvijas Nacionālajā teātrī (Cilvēks, kas smejas, 2015), Novosibirskas akadēmiskajā Operas un baleta teātrī (Traviata, Kara rekviēms, Žanna d’Arka uz sārta 2014, Mesa, 2013, Jubilejas koncerti 2012-2014), Dailes teātrī un Latvijas Leļļu teātrī. 2014. gadā par Bernstaina Mesunominēta Zelta Maskas balvai.

 

 
ANDREJS OSOKINS ir pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu – Artura Rubinšteina konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo konkursa Parīzē, Līdsas konkursa, Karalienes Elizabetes konkursa Briselē un Starptautiskā Pianisma Foruma laureāts. Londonas laikraksta ”The Independent” kritiķu vērtējumā pianistam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.

Pasaulē pieprasītais latviešu pianists regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs, piemēram, Berlīnes Filharmonijā, Konzerthaus Berlin, Frankfurtes Alte Oper koncertzālē, Milānas La Verdi zālē, Dublinas Nacionālajā koncertzālē Īrijā, Vigmora zālē, Royal Festival Hall, St Martin in the Fields un Kings Place koncertzālēs Londonā, Gasteig koncertzālē Minhenē, La Monnaie koncertzālē Briselē, Opera Comique zālē Parīzē, Birmingemas Simfoniskajā zālē un citās. Pianists ir gaidīts koncertmākslinieks gan Ķīnā un Izraēlā, gan visās Latvijas lielās un mazās koncertzālēs.