Koncerts – Meditācija

Koncerts – Meditācija. Tête-à-tête ar pianistu Andreju Osokinu.

Koncertprogrammas nosaukums ir aicinājums izbaudīt lidojuma un plūduma stāvokli. Meditācija klaviermūzikas klātbūtnē ir viens no brīnumainākajiem veidiem, kā piedzīvot skaistākās epifānijas – atklāsmes, radošos lēcienus vai vienkārši ļauties pārdabiskam mākslas spēkam. Tā ir sajūta, kad ienirstam ūdenī, bet ļaujam lēciena inercei mūs nest uz priekšu pirms sākam kustināt rokas un kājas. Tas ir stāvoklis skrējienā, kad abas kājas ir atrautas no zemes. Tās ir minūtes starp miegu un nomodu, tā ir laime piedzīvot tādu saplūšanu ar mirkli šeit un tagad, ka aizmirstām apstākļus pirms un pēc un ļaujamies tikai iedvesmai. 

Koncertā lauzīsim iedomu robežas un barjeras starp izpildītāju un klausītāju, pagaisīs ierastā distance starp izpildītāju un auditoriju – Andrejs Osokins dalīsies ar klausītājiem ar savam pārdomām par mūziku un dzīvi. Tā būs ne tikai mūzika, bet arī brīnišķīga iespēja draugu lokā sarunāties ar pianistu. 

Programmā Friderika Šopēna, Raimonda Tiguļa, Pētera Vaska, Arvo Perta, Sergeja Rahmaņinova, Filipa Glāsa un Kloda Debisī mūzika.