JAUNUMI

27.11.2017.

pec-pusnakts

Latvijas džeza teātris ar izrādi “Pēc pusnakts / After Midnight” dodas jau otrajā Latvijas koncerttūrē

2018. gada sākumā Latvijas džeza teātris ar izrādi “Pēc pusnakts / After Midnight” dodas otrajā Latvijas koncerttūrē. Muzikālā iestudējuma autori un dalībnieki: pasaulslavenais latviešu pianists Andrejs Osokins, pianiste un dziedātāja Katrīna Gupalo, horeogrāfe un dejotāja Gabija Bīriņa un sitaminstrumentālists Elvijs Endelis. Izrādes video mākslinieks – Jānis Romanovskis.

Kopš iestudējuma pirmizrādes šī gada 14. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” tas izskanējis ne tikai Latvijā – Liepājā, Cēsīs, Rīgā, Saldū un Berģos, bet arī Londonā Lielbritānijā, kur tas tika izrādīts šajā vasarā 12. “Camden Fringe” festivālā.

Skatītāju lielās atsaucības dēļ 2018. gada sākumā notiks iestudējuma otrā koncerttūre Latvijā, viesojoties Alūksnes Kultūras centrā (6. janvārī), Daugavpils Vienības nama koncertzālē (25. janvārī), Valmieras Kultūras centrā (27. janvārī), teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī (31. janvārī) un kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā (29. martā). Biļetes uz izrādēm Alūksnē un Valmierā jau ir nopērkamas “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv, savukārt uz iestudējumu Ventspilī – “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Andrejs Osokins par dalību iestudējumā saka: “Man tas ir liels izaicinājums un uzdrošināšanās, jo šajā izrādē esmu gan aktiera, gan komponista aranžētāja, gan koncertpianista lomā. Tā ir fantastiska sajūta, veidot un piedalīties izrādē, kur savijas teātris, džezs, deja, klasiskā klaviermūzika, gaismas, video projekcijas, kas viss ir integrēts vienā stāstījumā.”

“Katra izrāde mani uzlādē ar milzīgu enerģijas lādiņu, iedvesmu un fantastisko saspēli ar kolēģiem, kur katrreiz ir savas īpašas nianses, krāsas un emocijas,” papildina Katrīna Gupalo.

Iestudējumā maigas, romantiskas, bet tai pat laikā draiskas, koķetas un izaicinošas būtnes klejojumi savās fantāzijās norit nakts piedzīvojumu, netveramu vīziju un sapņu atmosfērā, skanot Amerikas mūzikas zelta laikmeta kompozīcijām – Kola Portera, Reja Čārlza, Merilinas Monro, Ninas Simones, Džordža Geršvina, Džūlijas Londonas un Ellas Ficdžeraldas dziesmām un melodijām. Izrāde pārsteidz klausītājus ar spilgtiem sižeta un mūzikas pavērsieniem, krāšņu šovu un novatorisku pieeju skatuves mākslai.

“Pēc pusnakts / After Midnight” iekļautās dziesmas un melodijas Lielbritānijā ir klasika, tomēr “The Open Door” teātra kritiķe Keitlina Blekmena pēc izrādes noskatīšanās “Camden Fringe” festivālā recenzijā raksta: “Riski, ko pārliecinošie mākslinieki uzņemas, prezentējot tik mīlētas dziesmas tik netipiskā veidā, atmaksājas ar uzviju.” Autore salīdzina šovu ar Deivida Linča radītu truša alu, kuras dzīlēs slēpjas skaisti un ekscentriski triki, kā spilgtākos šova brīžus minot Džordža Geršvina “Rapsodija blūza stilā” ārkārtīgi neparasto atskaņojumu, kā arī dejotājas Gabijas Bīriņas uznācienu uz skatuves, izskatoties tieši tāpat vai pat vēl labāk par Umu Tūrmani filmā “Pulp Fiction”.

Izrādes fotogrāfijas un īss video ieskats apskatāmi šeit.


21.11.2017.

3osokini

Izcilie pianisti Osokini 22. janvārī aicina uz koncertu Latvijas Nacionālajā operā

22. janvārī Latvijas Nacionālajā operā notiks koncerts “Trīs Osokini operā: Jaunā programma”, kurā atkal uz vienas skatuves spēlēs trīs izcili pianisti no vienas dinastijas – tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti, Andrejs un Georgijs Osokini.

Latvijas valsts simtgadei veltītā koncerta pirmajā daļā tiks atskaņoti jau zināmie un vēl neatklātie latviešu klaviermūzikas šedevri, ko radījuši Jānis Zālītis, Pēteris Vasks, Ādolfs Skulte un Jāzeps Vītols. Koncerta otrā daļa būs veltīta dejas valdzinājumam. Tā sāksies ar Sergeja Rahmaņinova kaislīgajiem maršiem no komponista pēdējā opusa, turpināsies ar Sergeja Prokofjeva valšiem un Fransisa Pulenka tarantellu no klavierkoncerta fināla un noslēgsies ar Morisa Ravēla “Bolero”. Koncerts, tāpat kā 2016. gadā, notiks ar nolaistu dzelzs priekškaru, radot unikālu akustiku kamermūzikas izpildīšanai.

Tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti, Andrejs un Georgijs Osokini – trīs izcili pianisti no vienas dinastijas, kuri pasaules mūzikas arēnā ienākuši ar savu unikālo klavieru skanējumu. Trīs Osokinus vieno dziļa, radoša un virtuoza muzikālo kompozīciju atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru taustiņiem ir pārdomāts, izjusts un pārvērsts netveramās skaņu vibrācijās, kas aizskar klausītājus un atklāj mūzikas niansēto skanējumu.

Osokini jau snieguši koncertus Latvijas Nacionālajā operā, koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā, Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī. Katrs koncerts ir īpašs notikums ne tikai skatītājiem, bet arī pianistiem, jo tie tiek veidoti ļoti rūpīgi, radot koncertu dramaturģiju, izvēloties skaņdarbus, veidojot īpašas to versijas un pārlikumus trīs klavierēm. Koncertu programmās tiek ietvertas dažādu laikmetu un personību skaņu gleznas, kurām īpašu skanējumu piešķir Yamaha koncertflīģeļi, kurus pianisti ļoti iecienījuši.

2018. gada sākums pianistiem būs īpašs, jo tiks izdots pirmais “Trīs Osokini” studijas albums, kas ir veltīts Latvijas valsts simtgadei, latviešu klaviermūzikas jau zināmiem un vēl neatklātiem šedevriem. Februārī izcilie mūziķi sniegs koncertus Polijā.

Biļetes: Latvijas Nacionālās operas un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.


23.10.2017.

Andrejs-Osokins-solo

Pianists Andrejs Osokins koncertēs un sniegs meistarklases Ventspilī

No 23. līdz 29. oktobrim pianists Andrejs Osokins koncertēs un sniegs meistarklases festivālā “Ventspils Kamermūzikas dienas”.

25. oktobrī plkst. 19.00 Andrejs Osokins uzstāsies Pārventas bibliotēkā festivāla atklāšanas koncertā, izpildot Pētera Vaska un Johanesa Brāmsa skaņdarbus, savukārt 27. oktobrī plkst. 19.00 talantīgā pianista un kamermūziķu izpildījumā būs dzirdams J. Brāmsa Klavieru kvintets. Koncerts notiks Ventspils Jaunrades namā.

29. oktobrī plkst. 17.00 festivāla noslēguma koncertā teātra namā “Jūras vārti” Andrejs Osokins kopā ar kamermūziķiem izpildīs Volfganga Amadeja Mocarta Koncertu klavierēm un orķestrim La mažorā. Visos koncertos ieeja bez maksas.

J. Brāmsa Klavieru kvartetu Andreja Osokina izpildījumā var noklausīties šeit.

Jauno pianistu izglītošana un iedrošināšana Andrejam Osokinam ir ļoti nozīmīga, tādēļ pianists regulāri organizē un vada meistarklases Latvijā un ārvalstīs. Izcilā pianista meistarklases notiks otrdien, 24. oktobrī, plkst. 13.00-17.00 Ventspils Vecā Jaunrades nama (Lielā iela 7) Lielajā zālē. Meistarklasēs aicināti piedalīties Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu vecāko klašu audzēkņi, tās vērot varēs ikviens interesents.

Andrejs Osokins par dalību “Ventspils Kamermūzikas dienās”: “Ar prieku dalos pieredzē un atbalstu jaunos mūziķus, īpaši, ja viņiem tiek dota iespēja muzicēt dzimtenē. Tas ir pagodinājums piedalīties šajā festivālā, kas mudina jaunos latviešu izpildītājmāksliniekus, kuri dzīvo vai mācās ārzemēs, atgriezties Latvijā, dodot viņiem, manuprāt, tik ļoti nepieciešamo iespēju šeit koncertēt, kā arī aicina saistīt savu koncertdzīvi tieši ar savu valsti!”

Festivālu “Ventspils Kamermūzikas dienas” rīko profesionālās izglītības kompetences centrs “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar Parīzē studējošo vijolnieci Magdalēnu Geku. Festivāla mērķis ir iepazīstināt mūzikas pedagogus, topošos mūziķus un klausītājus ar ārzemēs strādājošiem latviešu profesionālajiem mūziķiem un viņu lielo pieredzi darbā Latvijā un ārvalstīs.

Magdalēna Geka par Andreja Osokina dalību šajā festivālā saka: “Ļoti priecājos par iespēju atkal sadarboties ar Andreju. Ar nepacietību gaidu abus Brāmsa skaņdarbus: gan trešo vijoļsonāti, gan, jo īpaši, klavieru kvintetu. Tā kā Andrejs ir viens no izcilākajiem savas paaudzes latviešu mūziķiem, tad nešaubos, ka iespēja kopā ar viņu spēlēt būs lielisks iedvesmas avots Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem un arī klausītāji varēs pilnībā izbaudīt šos koncertus.”

Plašāka informācija par festivālu pieejama Ventspils Mūzikas vidusskolas mājaslapā.


01.08.2017.

Tris Osokini_Dzintaru koncertzale_07.2017

Trīs Osokini Jūrmalā pulcē tūkstošiem klausītāju

Viens no šīs vasaras gaidītākajiem notikumiem mūzikā – talantīgās Osokinu dinastijas pianistu koncerts – pulcēja tūkstošiem klausītāju. Trīs Osokini tika uzņemti ar stāvovācijām, kas nerimās vēl ilgi pēc programmas noslēguma un lūdza pianistiem atskaņot neskaitāmas piedevas.

Katrs no dinastijas pianistiem nes savu individuālo vēstījumu mūzikas pasaulē un viņus vieno ne tikai spoži panākumi, bet arī muzikālo mākslas darbu dziļa, radoša un virtuoza atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru melnbaltajiem taustiņiem ir pārdomāts un izjusts.

Koncerta programma aptvēra visdažādāko komponistu šedevrus – sākot no Baha, Vivaldi līdz Rahmaņinovam un koncerta kulminācijai – Morisa Ravēla hipnotizējošas enerģijas pilnajam «Bolero». Kopā ar kamerorķestri vijolnieka Georga Sarkisjana vadībā Osokini izpildīja Mocarta un Šopēna koncertžanra paraugus, kā arī temperamentīgo Johanesa Brāmsa klavieru kvarteta finālu. Uz speciāli koncertam atvestiem izciliem Yamaha flīģeļiem Andrejs, Georgijs un Sergejs Osokini virtuozi transformēja klavieru skanējumu – līdzās dziedošam tonim bija arī eksperimentāls, metāliski sausu āmuriņu piesitiena skanējums. Šādas klavieru iespējas bija jaunatklājums daudziem klasiskās mūzikas cienītājiem.

Nākamais Trīs Osokinu koncerts notiks 2018. gada janvārī Latvijas Nacionālajā operā.