Astoram Pjacollam 100! Tango klavierēm

Pianists Andrejs Osokins izveidojis īpašu programmu, veltītu izcilā argentīniešu komponista Astora Pjacollas 100. jubilejai. Koncertprogrammā skanēs ne tikai valdzinošie Pjacollas un Oskara Stroka tango, bet arī Sergeja Rahmaņinova un Džordža Geršvina spilgtā un emocionālā klaviermūzika.

Astors Pjacolla bija pilnīgi jauna tango veida radītājs – 20. gs. tālajā Argentīnā dzima “tango nuevo”. Viņš attīstīja tango žanru, pievienojot tam džeza un klasiskās mūzikas elementus, tādējādi pārvēršot to no deju mūzikas par nopietniem skaņdarbiem, kas skan pasaules lielākajās koncertzālēs. Savukārt gadsimta pirmajā pusē Latvijā aktīvi darbojās tango karalis – izcilais Oskars Stroks. Stroka Tango iekarojuši klausītāju mīlestību visā pasaulē.

Līdzīgi kā Pjacolla, arī Džordžs Geršvins un Sergejs Rahmaņinovs ir jauna stila klaviermūzikas veidotāji 20. gadsimta sākumā – muzikālu meklējumu un eksperimentu laikā. Geršvins – viens no pirmajiem ir apvienojis akadēmisko un džeza mūziku un ir viens no pirmajiem akadēmiskajiem džeza komponistiem, savukārt Rahmaņinovs savā daiļradē uzsūca daudzas romantisma klaviermūzikas tendences un savos skaņdarbos atklāja, notvēra un iezīmēja tālākos pianisma attīstības ceļus.

Šī krāšņā un emocionāli piesātinātā programma būs atklājums gan Andreja Osokina talanta cienītājiem, gan tiem klausītājiem, kuru sirds ietrīsas ikreiz, dzirdod vārdu “tango”.