Kristīne Balanas debitē kā video režisore un kopā ar māsu Margaritu ielūdz uz koncertiem

Balanas-un-Rehtmans

Virtuozā vijolniece, Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte Kristīne Balanas savu talantu izpauž arī vizuāli – viņa ir režisore savam pirmajam video klipam “Obsession” (Apsēstība). Savukārt vasaras sākumā kopā ar māsu Margaritu Balanas viņa aicina klausītājus divos koncertos iepazīties ar izraēliešu komponistu un pianistu Ilanu Rehtmanu.

“Eižena Izaī (Eugene Ysaÿe) “Obsession” ir mans muzikālais izpildījums un arī mans vizuālais redzējums. Šis ir pirmais mūzikas video, kur iejutos režisores ampluā. Drīzumā plānoju vēl citus video klipus,” saka Kristīne Balanas.
Continue reading “Kristīne Balanas debitē kā video režisore un kopā ar māsu Margaritu ielūdz uz koncertiem”

Katrīna Gupalo izdod debijas albumu un dodas ASV koncerttūrē

Gente-and-Done-spotify.jpg

10. aprīlī dziedātāja Katrīna Gupalo & The Black Birds nāk klajā ar savu debijas albumu “Gentle & Done”. Albumu veido 11 dziesmas angļu valodā. Albuma “Gentle & Done” dziesmas Katrīna Gupalo sarakstījusi viegli un īsā laika posmā – no 2017. gada vasaras. “Gentle & Done” dziesmās var saklausīt Katrīnas mīlestību pret rokmūziku, skatuves mākslu, kā arī akadēmiski trenēto domāšanu. Continue reading “Katrīna Gupalo izdod debijas albumu un dodas ASV koncerttūrē”

Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncertizrādes “100 gadi ar Piafu” pirmizrāde Somijā

100 gadi ar Piafu

19. martā Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncertizrāde “100 gadi ar Piafu” tika izrādīta koncertzālē “G Livelab” Helsinkos Somijā, kas ir ļoti īpaša un pat Eiropā unikāla koncertu norises vieta. “G Livelab” zāles lieliskais iekārtojums un skaņu sistēma sniedz iespēju baudīt dažādus augstvērtīgus klasiskās un populārās mūzikas koncertus bāram līdzīgā vidē, saglabājot izcilu skaņas kvalitāti un noskaņām bagātu atmosfēru. Continue reading “Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncertizrādes “100 gadi ar Piafu” pirmizrāde Somijā”

Andrejam Osokinam piešķirts Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas apbalvojums

Andrejs Osokins_Fotografs Janis Romanovskis (6).jpg

Londonas Karaliskā mūzikas akadēmija (turpmāk – Akadēmija) latviešu pianistam Andrejam Osokinam Akadēmijas Asociētā biedra statusu (ARAM). Ar šo goda apbalvojumu Akadēmijas Vadības padome apbalvo tikai tos bijušos Akadēmijas studentus, kuri ir sasnieguši izcilību mūzikā, kā arī snieguši nozīmīgu ieguldījumu mūzikas jomā. Apbalvošanas ceremonija, kurā tiks pasniegti Akadēmijas goda apbalvojumi notiks 2018. gada maijā. Continue reading “Andrejam Osokinam piešķirts Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas apbalvojums”

Pēdējais Latvijas džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” šovs

Pec pusnakts_nosleguma sovs.jpg
Ceturtdien, 29. martā, plkst. 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā notiks skaistākās amerikāņu kino mūzikas izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūres noslēguma šovs.

Iestudējuma idejas autore un dziedātāja Katrīna Gupalo par gaidāmo notikumu saka: “Izrādi veidojām, brīvi eksperimentējot un spēlējoties. Domāju, klausītāji šovu ir iemīlējuši, jo jūt brīvību un atļaušanos sekot savai fantāzijai uz skatuves.”

“Pēc intensīva darba pusotra gada garumā ir laiks jaunai izrādei, kurā vēlamies iet vēl tālāk, tādēļ šovs “Ziemeļblāzmā” būs ļoti īpašs – tās būs gan atvadas, gan kaut kā jauna sākums,” atklāj horeogrāfe un dejotāja Gabija Bīriņa.

Izrādes radošajā komandā ir arī izcilais pianists Andrejs Osokins, sitaminstrumentālists Elvijs Endelis un video mākslinieks Jānis Romanovskis. Continue reading “Pēdējais Latvijas džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” šovs”

Lieliskā vijolniece Kristīne Balanas saņem “Lielo mūzikas balvu”

Kristine Balanas_Foto Janis Romanovskis
Otrdien, 6. martā, Latvijas Nacionālajā operā notika “Lielās mūzikas balvas 2017” pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās.

Kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” balvu ieguva vijolniece Kristīne Balanas.
No sirds sveicam Kristīni un lepojamies ar lielisko panākumu!

Plašāka informācija par pārējiem laureātiem, kā arī balvas pasniegšanas video ieraksts redzams šeit.

29. martā noslēgsies džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” otrā Latvijas tūre

Pec pusnakts.png

29. martā pl. 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noslēgsies džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” otrā Latvijas tūre. Šīs tūres ietvaros janvārī jau viesojāmies Alūksnē, Daugavpilī, Valmierā un Ventspilī, savukārt 2017. gadā pēc iestudējuma pirmizrādes Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, šovs izskanēja ne tikai Latvijā – Cēsīs, Rīgā, Saldū un citur, bet arī Londonā Lielbritānijā. Continue reading “29. martā noslēgsies džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” otrā Latvijas tūre”