“3 Osokini” koncerts saņem klausītāju mīlestību

Ar grandiozām ovācijām publikai kājās stāvot, izpārdotā Dzintaru koncertzālē 26. jūlija vakarā izskanējis “3 Osokini” koncerts, atklājot, cik ļoti Latvijas klausītāji ir iecienījuši ikgadējos Osokinu dinastijas koncertus Dzintaru koncertzālē.

Koncerta pirmajā daļā klausītāji varēja iepazīt pianistus Sergeju, Andreju un Georgiju Osokinus kā solo māksliniekus, baudot dažādus  J.S. Baha koncertus klavierēm katra pianista interpretācijās, kā arī pianistu sagatavotus pārsteigumus. Savukārt koncerta otrajā daļas fokusā bija pianistu savstarpējā mijiedarbība, atskaņojot S. Rahmaņinova, G. Mālera, K. Sensānsa, M. Ravēla un citu komponistu skaņdarbus. Koncerta noslēgumā pianisti klātesošos saviļņoja ar izjusto Emīla Dārziņa “Melanholisko  Valsi”.

IMG_1131IMG_1261IMG_1264IMG_1274

IMG_0990IMG_1341

Foto: Jānis Romanovskis

Pianistu Andreju Osokinu ar stāvovācijām uzņem Kanāriju salās

“Finca Festival” notiek Kanāriju salās, un tās mākslinieciskais direktors ir diriģents un pianists Justus Francs (Justus Franz). Šogad “Finca Festival” bija veltīts diriģenta Leonarda Bernšteina piemiņai, kopā pulcējot pianistus no visas pasaules.

Andrejs Osokins saka: “Man bija liels gods atklāt “Finca festival”. Festivālā valdīja pasakaina atmosfēra, un tas notika tik skaistā vietā, kādu varētu iztēloties paradīzes dārzu. Koncerts aizritēja lieliski – es spēlēju ar lielu kaisli un saviļņojumu, ko ar sajūsmu novērtēja arī publika, ar stāvovācijām mani apdāvinot veselas divas reizes. Ar īpašu atzinību tika uzņemti Baha, Vītola un Rahmaņinova skaņdarbi – komponisti, kuru mūziku atskanošu arī Trīs Osokinu koncertā 26. jūlijā Dzintaru koncertzālē. Visticamāk šī bija pirmā reize, kad Vītola mūzika izskanēja koncertā Kanāriju salās. Tā kā šajā gadā festivālā tika godāts leģendārais diriģents Leonards Bernsteins, veltīju šim ģeniālajam cilvēkam viņa iemīļoto Džordža Geršvina mūziku.”

Nedēļā no 17. līdz 21. jūlijam pianists pasniegs meistarklases jaunajiem mūziķiem Siguldā notiekošajos “XIII Starptautisko jauno latviešu meistarkursos”. Savukārt 22. jūlijā Osokins uzstāsies Vācijā, Geilenkirhenes Starptautiskā pianistu festivāla atklāšanā, un Vācijā atgriezīsies 28. jūlijā, lai sniegtu koncertu festivālā “Altmark Festspiele”.

Ceturtdienā, 26. jūlijā, Dzintaru koncertzālē notiks jau par tradīciju kļuvušais Osokinu dinastijas lielkoncerts, kas ir viens no Andrejam nozīmīgākajiem gada koncertiem – šī pianistam ir tā  retā iespēja dalīt skatuvi ar savu ģimeni – tēvu Sergeju Osokinu un brāli Georgiju Osokinu.

Koncertā “Jūrmalas festivāls. 3 Osokini” dzirdēsim Sergeja Rahmaņinova un Kamila Sensāna skaņdarbus, Morisa Ravēla “Bolero”, Emīla Dārziņa Melanholisko Valsi, Johana Sebastiana Baha un Antonio Vivaldi koncertus klavierēm ar orķestri. Speciāli šim koncertam pianisti veido pavisam jaunus skaņdarbu pārlikumus, šādi dodot klausītājiem iespēju iepazīt Osokinu dinastijas virtuozitātes daudzkrāsainību. Biļetes uz 26. jūlija koncertu “Jūrmalas festivāls. 3 Osokini.” nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Trīs Osokini ar jaunu programmu atgriežas Dzintaru koncertzālē lielākajā vasaras koncertā

Tris Osokini Dzintaru koncertzale_Foto Janis Romanovskis.jpg

26. jūlijā trīs izcilie Osokinu dinastijas pianisti sniegs koncertu “Jūrmalas Festivālā” Dzintaru koncertzālē, nu jau trešo reizi pulcējot skatītājus vasaras lielākajā notikumā klasiskajā mūzikā. “Trīs Osokinu” koncertu programma vienmēr ir krāšņa un ar plašu muzikālo diapazonu.

Tieši uz Dzintaru koncertzāles skatuves notika pirmais leģendārais “Trīs Osokinu” koncerts, un pianistiem ir liels prieks atgriezties šeit arī šovasar, piedāvājot jaunu un daudzveidīgu programmu, kas ietvers skaņdarbus no Baha klavierkoncertiem līdz pat Rahmaņinova un Ravēla sarežģītajām un izsmalcinātajām partitūrām. Šoreiz koncerta programma atšķirsies ar to, ka koncerta sākumā un beigās pianisti muzicēs kopā ar orķestri, bet nemainīgi koncerts ļaus iepazīt, cik spilgta individualitāte ir katrs no mūziķiem. Katrs “Trīs Osokinu” koncerts Osokinu dinastijas pianistiem ir liels izaicinājums, jo tiek gatavoti īpaši pārlikumi divām un trim klavierēm. Šajā koncertā pirmo reizi būs dzirdami visu trīs pianistu veidoti pārlikumi. Continue reading “Trīs Osokini ar jaunu programmu atgriežas Dzintaru koncertzālē lielākajā vasaras koncertā”

3. jūnijā aicinām uz Gulbeni uz Katrīnas Gupalo, Andreja Osokina un Elvija Endeļa koncertu “Dīvu dziesmas”

Divu-dziesmas_Gulbene_jaunumi.jpg

3. jūnijā pl. 17.00 Gulbenes kultūras centrā izskanēs koncerts “Dīvu dziesmas”, kurā būs dzirdamas 20. gadsimta leģendāro dīvu – Margaritas Vilcānes, Edītes Piafas, Merilinas Monro, Laizas Minelli, Ninas Simonas un citu – dziesmas.

Visā pasaulē klausītāju iemīļotās dziesmas izpildīs mūsu lieliskie mūziķi – sensuālā un neordinārā balss tembra īpašniece Katrīna Gupalo, izcilais pianists Andrejs Osokins un temperamentīgais sitaminstrumentālists Elvijs Endelis. Talantīgo mūziķu aranžējumā leģendārās kompozīcijas ieguvušas īpašu skanējumu. Continue reading “3. jūnijā aicinām uz Gulbeni uz Katrīnas Gupalo, Andreja Osokina un Elvija Endeļa koncertu “Dīvu dziesmas””

Kristīne Balanas debitē kā video režisore un kopā ar māsu Margaritu ielūdz uz koncertiem

Balanas-un-Rehtmans

Virtuozā vijolniece, Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte Kristīne Balanas savu talantu izpauž arī vizuāli – viņa ir režisore savam pirmajam video klipam “Obsession” (Apsēstība). Savukārt vasaras sākumā kopā ar māsu Margaritu Balanas viņa aicina klausītājus divos koncertos iepazīties ar izraēliešu komponistu un pianistu Ilanu Rehtmanu.

“Eižena Izaī (Eugene Ysaÿe) “Obsession” ir mans muzikālais izpildījums un arī mans vizuālais redzējums. Šis ir pirmais mūzikas video, kur iejutos režisores ampluā. Drīzumā plānoju vēl citus video klipus,” saka Kristīne Balanas.
Continue reading “Kristīne Balanas debitē kā video režisore un kopā ar māsu Margaritu ielūdz uz koncertiem”

Katrīna Gupalo izdod debijas albumu un dodas ASV koncerttūrē

Gente-and-Done-spotify.jpg

10. aprīlī dziedātāja Katrīna Gupalo & The Black Birds nāk klajā ar savu debijas albumu “Gentle & Done”. Albumu veido 11 dziesmas angļu valodā. Albuma “Gentle & Done” dziesmas Katrīna Gupalo sarakstījusi viegli un īsā laika posmā – no 2017. gada vasaras. “Gentle & Done” dziesmās var saklausīt Katrīnas mīlestību pret rokmūziku, skatuves mākslu, kā arī akadēmiski trenēto domāšanu. Continue reading “Katrīna Gupalo izdod debijas albumu un dodas ASV koncerttūrē”

Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncertizrādes “100 gadi ar Piafu” pirmizrāde Somijā

100 gadi ar Piafu

19. martā Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncertizrāde “100 gadi ar Piafu” tika izrādīta koncertzālē “G Livelab” Helsinkos Somijā, kas ir ļoti īpaša un pat Eiropā unikāla koncertu norises vieta. “G Livelab” zāles lieliskais iekārtojums un skaņu sistēma sniedz iespēju baudīt dažādus augstvērtīgus klasiskās un populārās mūzikas koncertus bāram līdzīgā vidē, saglabājot izcilu skaņas kvalitāti un noskaņām bagātu atmosfēru. Continue reading “Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncertizrādes “100 gadi ar Piafu” pirmizrāde Somijā”

Andrejam Osokinam piešķirts Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas apbalvojums

Andrejs Osokins_Fotografs Janis Romanovskis (6).jpg

Londonas Karaliskā mūzikas akadēmija (turpmāk – Akadēmija) latviešu pianistam Andrejam Osokinam Akadēmijas Asociētā biedra statusu (ARAM). Ar šo goda apbalvojumu Akadēmijas Vadības padome apbalvo tikai tos bijušos Akadēmijas studentus, kuri ir sasnieguši izcilību mūzikā, kā arī snieguši nozīmīgu ieguldījumu mūzikas jomā. Apbalvošanas ceremonija, kurā tiks pasniegti Akadēmijas goda apbalvojumi notiks 2018. gada maijā. Continue reading “Andrejam Osokinam piešķirts Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas apbalvojums”

Pēdējais Latvijas džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” šovs

Pec pusnakts_nosleguma sovs.jpg
Ceturtdien, 29. martā, plkst. 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā notiks skaistākās amerikāņu kino mūzikas izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūres noslēguma šovs.

Iestudējuma idejas autore un dziedātāja Katrīna Gupalo par gaidāmo notikumu saka: “Izrādi veidojām, brīvi eksperimentējot un spēlējoties. Domāju, klausītāji šovu ir iemīlējuši, jo jūt brīvību un atļaušanos sekot savai fantāzijai uz skatuves.”

“Pēc intensīva darba pusotra gada garumā ir laiks jaunai izrādei, kurā vēlamies iet vēl tālāk, tādēļ šovs “Ziemeļblāzmā” būs ļoti īpašs – tās būs gan atvadas, gan kaut kā jauna sākums,” atklāj horeogrāfe un dejotāja Gabija Bīriņa.

Izrādes radošajā komandā ir arī izcilais pianists Andrejs Osokins, sitaminstrumentālists Elvijs Endelis un video mākslinieks Jānis Romanovskis. Continue reading “Pēdējais Latvijas džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” šovs”

Lieliskā vijolniece Kristīne Balanas saņem “Lielo mūzikas balvu”

Kristine Balanas_Foto Janis Romanovskis
Otrdien, 6. martā, Latvijas Nacionālajā operā notika “Lielās mūzikas balvas 2017” pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās.

Kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” balvu ieguva vijolniece Kristīne Balanas.
No sirds sveicam Kristīni un lepojamies ar lielisko panākumu!

Plašāka informācija par pārējiem laureātiem, kā arī balvas pasniegšanas video ieraksts redzams šeit.