7 SKUMJAS ZVAIGZNES – KATRĪNA GUPALO IMANTA KALNIŅA MŪZIKĀ

Pēc lielās klausītāju atsaucības un mīlestības krāšņajos Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalas hallē, kur pianiste un dziedātāja Katrīna Gupalo pirmo reizi atskaņoja Imanta Kalniņa mūziku, Katrīna nolēma izveidot I.Kalniņa mūzikai veltītu programmu “7 Skumjas zvaigznes” un atskaņot to plašāk Latvijā.

Pirmie koncerti notikuši Mūzikas un drāmas telpā “OratoriO”, Berga bazāra vasaras festivālā, Mālpils un Balvu muižās, Līgatnes koncertzālē “Zeit”, kultūrbārā “Balodis”,  Mellužu estrādē, Tallinas kvartāla koncertzālē “Tu jau zini Kur.” un Saulkrastu Kultūras centrā. 

Imanta Kalniņa mūzika ir tik skaista, neparasta, sirsnīga un piepildīta, ka vienlīdz spēcīgi iedarbojas uz klausītāju gan grandiozā orķestra skanējumā, gan pavisam minimālistiskā veidā – ar vienu ģitāru vai klavierēm – gluži kā komponējot, sadzirdot pašu mūzikas kvintesenci. Koncerta programmā ir iekļauta tikai neliela daļu no dziedātājas mīļākajām Imanta Kalniņa dziesmām, jo to ir daudz vairāk par iespējamo koncerta hronometrāžu. Tā būs mūziku no kino, teātra, dziesmas angļu valodā, vispopulārākās, kā arī ne tik bieži atskaņotas dziesmas. Skanēs “Dūdieviņš”, “Akāciju palags”, “Alvas zaldātiņi”, “Tauriņa samtainā smarža”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Dzeguzes balss” un daudzas citas.

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise. Studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā (ASV) un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā (UK), guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos, t.sk. Parīzē, Londonā, Maskavā un ASV. Koncertaģentūras «Aira Laiviņa Artists» dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja. Idejas un režijas autore izrādēs „100 gadi ar Piafu” (2015) un „Pēc Pusnakts / After Midnight” (2016), kas notikušas vairāk nekā 20 koncertzālēs Latvijas pilsētās. „Pēc Pusnakts / After Midnight” guvusi augstu britu kritikas novērtējumu Londonas „Camden Fringe” festivālā.  2018. gadā Katrīna kā viesmāksliniece ievadīja britu soulmūzikas dīvas Emeli Sandē koncertu koncertzālē Palladium, devās pirmajā ASV koncerttūrē, uzstājās festivālā “Laima Vaikule Rendezvous Jūrmala 2018” Dzintaru koncertzālē, iekļuva Supernova 2018 pusfinālā ar pašas sacerēto dziesmu “Intoxicating Caramel” un kopā ar grupu “Katrina Gupalo & the Black Birds” izdeva debijas albumu “Gentle and Done”. Šogad izdotās Katrīnas dziesmas “SVĀRKI?” un “Fredijs vairs nedziedās” izraisījušas plašu interesi un diskusijas mūzikas profesionāļu un interneta vidē.