7 SKUMJAS ZVAIGZNES – KATRĪNA GUPALO IMANTA KALNIŅA MŪZIKĀ

Pēc lielās klausītāju atsaucības un mīlestības krāšņajos Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalas hallē, kur pianiste un dziedātāja Katrīna Gupalo pirmo reizi atskaņoja Imanta Kalniņa mūziku, mūziķe nolēma izveidot I.Kalniņa mūzikai veltītu programmu “7 skumjas zvaigznes” un atskaņot to plašāk Latvijā. 

Imanta Kalniņa mūzika ir tik skaista, neparasta, sirsnīga un piepildīta, ka vienlīdz spēcīgi iedarbojas uz klausītāju gan grandiozā orķestra skanējumā, gan pavisam minimālistiskā veidā – ar vienu ģitāru vai klavierēm. Koncerta programmā ir iekļauta tikai neliela daļu no dziedātājas mīļākajām Imanta Kalniņa dziesmām, jo to ir daudz vairāk par iespējamo koncerta hronometrāžu. Kalniņa dziesmas skanēs līdzās Katrīnas Gupalo pašas rakstītajām dziesmām un savā veidā mijiedarbosies un sarunāsies. Kāda būs šī saruna? Ļoti personiska, īpaša un katrā koncertā citādāka. 

Mūzikas eksperts Uldis Rudaks – “Dziedātājas, pianistes un dziesmu autores Katrīnas Gupalo albums ir pērle – melodiski ievelkošas dziesmas, spēcīga, bet skološanās neiegrožota balss, kam pa spēkam paņemt arī zemākas skaņas, kas sieviešu vokālam vienmēr ir liels pluss, un pavadījums ar roka, džeza, blūza elementiem, senatnes piegaršu, kas sadzīvo arī ar dīdžeja skrečošanu”.

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise. Studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā (ASV) un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā (UK), guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos, t.sk. Parīzē, Londonā, Maskavā un ASV. Koncertaģentūras «Aira Laiviņa Artists» dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja. Idejas un režijas autore izrādēs „100 gadi ar Piafu” (2015) un „Pēc Pusnakts / After Midnight” (2016), kas notikušas vairāk nekā 20 koncertzālēs Latvijas pilsētās. „Pēc Pusnakts / After Midnight” guvusi augstu britu kritikas novērtējumu Londonas „Camden Fringe” festivālā.  2018. gadā Katrīna iesildījusi britu soulmūzikas dīvu Emeli Sandē koncertzālē Palladium, devusies pirmajā ASV koncerttūrē, uzstājusies festivālā “Laima Vaikule Rendez – Vous Jūrmala 2018” Dzintaru koncertzālē, bijusi Supernova 2018 pusfinālā ar pašas sacerēto dziesmu “Intoxicating Caramel” un kopā ar grupu “Katrina Gupalo & the Black Birds” izdevusi debijas albumu “Gentle and Done”. Šogad izdotās Katrīnas dziesmas “SVĀRKI?” un “Fredijs vairs nedziedās” izraisījušas plašu interesi un diskusijas mūzikas profesionāļu vidē un interneta vidē.