Pianistu Andreju Osokinu ar stāvovācijām uzņem Kanāriju salās

“Finca Festival” notiek Kanāriju salās, un tās mākslinieciskais direktors ir diriģents un pianists Justus Francs (Justus Franz). Šogad “Finca Festival” bija veltīts diriģenta Leonarda Bernšteina piemiņai, kopā pulcējot pianistus no visas pasaules.

Andrejs Osokins saka: “Man bija liels gods atklāt “Finca festival”. Festivālā valdīja pasakaina atmosfēra, un tas notika tik skaistā vietā, kādu varētu iztēloties paradīzes dārzu. Koncerts aizritēja lieliski – es spēlēju ar lielu kaisli un saviļņojumu, ko ar sajūsmu novērtēja arī publika, ar stāvovācijām mani apdāvinot veselas divas reizes. Ar īpašu atzinību tika uzņemti Baha, Vītola un Rahmaņinova skaņdarbi – komponisti, kuru mūziku atskanošu arī Trīs Osokinu koncertā 26. jūlijā Dzintaru koncertzālē. Visticamāk šī bija pirmā reize, kad Vītola mūzika izskanēja koncertā Kanāriju salās. Tā kā šajā gadā festivālā tika godāts leģendārais diriģents Leonards Bernsteins, veltīju šim ģeniālajam cilvēkam viņa iemīļoto Džordža Geršvina mūziku.”

Nedēļā no 17. līdz 21. jūlijam pianists pasniegs meistarklases jaunajiem mūziķiem Siguldā notiekošajos “XIII Starptautisko jauno latviešu meistarkursos”. Savukārt 22. jūlijā Osokins uzstāsies Vācijā, Geilenkirhenes Starptautiskā pianistu festivāla atklāšanā, un Vācijā atgriezīsies 28. jūlijā, lai sniegtu koncertu festivālā “Altmark Festspiele”.

Ceturtdienā, 26. jūlijā, Dzintaru koncertzālē notiks jau par tradīciju kļuvušais Osokinu dinastijas lielkoncerts, kas ir viens no Andrejam nozīmīgākajiem gada koncertiem – šī pianistam ir tā  retā iespēja dalīt skatuvi ar savu ģimeni – tēvu Sergeju Osokinu un brāli Georgiju Osokinu.

Koncertā “Jūrmalas festivāls. 3 Osokini” dzirdēsim Sergeja Rahmaņinova un Kamila Sensāna skaņdarbus, Morisa Ravēla “Bolero”, Emīla Dārziņa Melanholisko Valsi, Johana Sebastiana Baha un Antonio Vivaldi koncertus klavierēm ar orķestri. Speciāli šim koncertam pianisti veido pavisam jaunus skaņdarbu pārlikumus, šādi dodot klausītājiem iespēju iepazīt Osokinu dinastijas virtuozitātes daudzkrāsainību. Biļetes uz 26. jūlija koncertu “Jūrmalas festivāls. 3 Osokini.” nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s