Andrejam Osokinam piešķirts Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas apbalvojums

Andrejs Osokins_Fotografs Janis Romanovskis (6).jpg

Londonas Karaliskā mūzikas akadēmija (turpmāk – Akadēmija) latviešu pianistam Andrejam Osokinam Akadēmijas Asociētā biedra statusu (ARAM). Ar šo goda apbalvojumu Akadēmijas Vadības padome apbalvo tikai tos bijušos Akadēmijas studentus, kuri ir sasnieguši izcilību mūzikā, kā arī snieguši nozīmīgu ieguldījumu mūzikas jomā. Apbalvošanas ceremonija, kurā tiks pasniegti Akadēmijas goda apbalvojumi notiks 2018. gada maijā.

Andrejs Osokins 2011. gadā ar izcilību ieguvis Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistra grādu, saņemot arī īpašu Dip RAM apbalvojumu par lieliski sniegto noslēguma koncertu.

“Esmu ļoti pagodināts saņemt šo prestižo apbalvojumu un par tik augstu vērtējumu gan par maniem sasniegumiem konkursos, gan koncertos, ko sniedzu tādās slavenās zālēs kā Berlīnes Filharmonija, Karaliskā Festivāla zāle un citas. Laiks, ko pavadīju Karaliskajā mūzikas akadēmijā Londonā, bija pārpildīts ar dažādiem notikumiem, uzstāšanām un pārbaudījumiem. Te iepazinu daudzus mīļus draugus un gudrus mentorus. Šis laiks vienmēr paliks atmiņā ar savu īpašo noskaņojumu un atmosfēru, ar neskaitāmām meistarklasēm un koncertiem, ko nospēlēju pats vai vēroju klausītāja lomā,” atklāj pianists.

Jau rīt, 29. martā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā Andrejs Osokins piedalīsies skaistākās amerikāņu kino mūzikas izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūres noslēguma šovā, savukārt 14. aprīlī pianists sniegs solo koncertu Berlīnē Vācijā. Tam sekos vairākas uzstāšanās ar orķestri Latvijas un ārvalstu festivālos, to skaitā Ludviga van Bēthovena klavierkoncertu maratons festivālā “Altmark Festspiele”, kas norisināsies jūnija beigās Vācijā.

Plašāka informācija par pianistu mājaslapā.

Plašāka informācija par Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas šī gada apbalvojumiem mājaslapā.

No sirds priecājamies un lepojamies ar Andreju!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s