Pēdējais Latvijas džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” šovs

Pec pusnakts_nosleguma sovs.jpg
Ceturtdien, 29. martā, plkst. 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā notiks skaistākās amerikāņu kino mūzikas izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūres noslēguma šovs.

Iestudējuma idejas autore un dziedātāja Katrīna Gupalo par gaidāmo notikumu saka: “Izrādi veidojām, brīvi eksperimentējot un spēlējoties. Domāju, klausītāji šovu ir iemīlējuši, jo jūt brīvību un atļaušanos sekot savai fantāzijai uz skatuves.”

“Pēc intensīva darba pusotra gada garumā ir laiks jaunai izrādei, kurā vēlamies iet vēl tālāk, tādēļ šovs “Ziemeļblāzmā” būs ļoti īpašs – tās būs gan atvadas, gan kaut kā jauna sākums,” atklāj horeogrāfe un dejotāja Gabija Bīriņa.

Izrādes radošajā komandā ir arī izcilais pianists Andrejs Osokins, sitaminstrumentālists Elvijs Endelis un video mākslinieks Jānis Romanovskis.

Iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada 14. februārī Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē, tai sekoja izrādes Cēsīs, Rīgā, Saldū, Alūksnē, Daugavpilī, Valmierā, Ventspilī un citur, kā arī Londonā Lielbritānijā, kur šovs tika izrādīts 12. “Camden Fringe” festivālā.

Britu “The Open Door” teātra kritiķe Keitlina Blekmena recenzijā salīdzina šovu ar Deivida Linča radītu truša alu, kuras dzīlēs slēpjas skaisti un ekscentriski triki, kā spilgtākos šova brīžus minot Džordža Geršvina “Rapsodija blūza stilā” ārkārtīgi neparasto atskaņojumu, kā arī dejotājas Gabijas Bīriņas uznācienu uz skatuves, izskatoties tieši tāpat vai pat vēl labāk par Umu Tūrmani filmā “Pulp Fiction.”

Savukārt Radio Skonto žurnāliste Elita Marga šovu raksturoja šādi: “Pārsteidzošs idejas, talanta, profesionālās varēšanas un emociju kokteilis. Intensīvi izdzīvotas minūtes ar lielisku mūziku un neticamiem aranžējumiem, kas liek pazīstamo izdzirdēt pilnīgi citā rakursā. Ik pa brīdim tiek nojaukti jau esošie parastie priekšstati, zīmējot tik plašu, citādu, aizraujošu skaņu, krāsu, ritmu, nianšu pasauli, ka vienā vārdā varu teikt – SPĒCĪGI!”

Biļetes uz noslēguma šovu Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” nopērkamas visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā, kā arī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s