7. janvārī Andrejs Osokins uzstāsies kopā ar Orķestri “Rīga” koncertā “Ziemas gleznas”

Andrejs_Osokins_Foto-J. Porietis_majaslapai

Foto: J. Porietis

2018. gadu pianists Andrejs Osokins uzsāks ar uzstāšanos kopā ar Orķestri “Rīga” krievu klasiskās mūzikas un dzejas programmā “Ziemas gleznas” tā mākslinieciskā vadītāja Valda Butāna vadībā. Koncerts norisināsies jaunatklātās VEF Kultūras pils Lielajā zālē 7. janvārī plkst. 18.00.

Andrejs Osokins koncertā interpretēs enerģisko un priekpilno D. Šostakoviča Otro klavierkoncertu, kas tieši pēdējos gados iekarojis lielu popularitāti pasaulē. Komponists sacerēja Otro klavierkoncertu 1957. gadā savam deviņpadsmitgadīgajam dēlam Maksimam dzimšanas dienā, dāvinot gaišu, jauneklīgu mūziku.

Orķestris “Rīga” un tā mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns koncertā atskaņos arī pasaulē pazīstamus Pētera Čaikovska, Modesta Musorgska, Arama Hačaturjana un Dmitrija Šostakoviča mūzikas šedevrus. Koncertu bagātinās aktrises Ņinas Ņeznamovas krievu autoru dzejas lasījumi oriģinālvalodā.

Koncerts veltīts aptuveni 350000 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju – pareizticīgajiem un vecticībniekiem, kuri 7. janvārī svin Ziemassvētkus – Kristus piedzimšanas svētkus.

Ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami no 4. janvāra darba dienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00 Kronvalda bulvārī 8, kā arī stundu pirms koncerta VEF Kultūras pilī.

Plašāka informācija par koncertu Orķestra “Rīga” mājaslapā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s