Izpārdots koncerts “Trīs Osokini operā: jaunā programma”, izsludinām Andreja Osokina Ziemassvētku solokoncertu un citus notikumus ar pianistu piedalīšanos

Tris Osokini_712 x 218

Skatītāju lielās intereses dēļ tikai divu nedēļu laikā izpārdots izcilo pianistu Andreja, Georgija un Sergeja Osokinu koncerts “Trīs Osokini operā: jaunā programma”, kas notiks 22. janvārī Latvijas Nacionālajā operā.

Visi Osokinu dinastijas mūzikas un talanta cienītāji 28. decembrī aicināti uz kultūras centru “Berģi”, kur norisināsies Andreja Osokina Ziemassvētku solokoncerts, kā arī 7. janvārī uz VEF Kultūras pili, kur pianists kopā ar orķestri “Rīga” izpildīs D. Šostakoviča Koncertu klavierēm un orķestrim, savukārt 23. februārī Lielajā ģildē koncertā “Osokins + Osokins. Klavieres + klavieres” Andrejs un Sergejs Osokini uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Andreja Osokina Ziemassvētku solokoncerts notiks 28. decembrī plkst. 19.00 kultūras centrā “Berģi”. Tā pirmajā daļā būs dzirdamas klasiskas vērtības – komponistu Volfganga Amadeja Mocarta un Friderika Šopēna skaņdarbi, kurus raksturo skaistas un dziedošas melodijas, romantisks saviļņojums un virtuozitāte. Otrā daļa veltīta 20. gadsimta sākumam – izskanēs gan krievu vēlīnā romantisma smeldze ar Sergeja Rahmaņinova miniatūrām, latviešu klaviermūzikas pērļu rota ar Jāzepa Vītola kompozīcijām un tajā pašā laikā Amerikā tapušie Džordža Geršvina vispazīstamākie šedevri.

“Koncerts būs pārpildīts ar Ziemassvētku prieku un siltumu – tajā vēlos uzburt poētisku, gandrīz intīmu atmosfēru. Mocarta mūzikas naivums un enģeliskā sirsnība blakus Šopēna traģismam, Vītola poēzija blakus Rahmaņinova smeldzei, bet beigās kā dzirkstoša uguņošana klausītājus sagaidīs virtuozais Geršvina mūzikas dzīvesprieks,” atklāj Andrejs Osokins.

Koncerts Berģos noslēgs ļoti piepildīto, skaistiem un nozīmīgiem notikumiem bagāto mūziķa gadu, kura laikā Andrejs Osokins sniedzis solokoncertus, uzstājies kopā ar izciliem orķestriem, mūziķiem un draugiem koncertos Vācijā, Lielbritānijā, Baltkrievijā, Ķīnā, Latvijā un citur, sniedzis neskaitāmas meistarklases jaunajiem pianistiem dažādās Latvijas vietās, kā arī izdevis pirmo studijas solo albumu “Dedication” (“Veltījums”).

Biļetes uz Andreja Osokina klaviermūzikas koncertu kultūras centrā “Berģi” iespējams iegādāties tikai iepriekšpārdošanā! Biļetes nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

2018. gadu pianists uzsāks ar uzstāšanos kopā ar orķestri “Rīga” koncertā “Ziemas gleznas”, kas norisināsies jaunatklātās VEF Kultūras pils Lielajā zālē 7. janvārī, izpildot D. Šostakoviča Koncertu klavierēm un orķestrim Nr. 2, savukārt 6. janvārī Alūksnes Kultūras centrā tiks atklāta Andreja Osokina, Katrīnas Gupalo, Gabijas Bīriņas un Elvija Endeļa veidotās džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūre, kas turpināsies Daugavpilī, Valmierā, Ventspilī un Rīgā.

23. februārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē koncertā “Osokins + Osokins. Klavieres + klavieres” Andrejs un Sergejs Osokini uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Koncertā izskanēs Jura Karlsona “El Cid. Dzīves un nāves dejas”, Fransisa Pulenkas Koncerts divām klavierēm un orķestrim, kā arī Igora Stravinska “Petruška”. Pirms koncerta plkst. 18.18 Lielās ģildes Minsteres zālē notiks Pirmskoncerta sarunas, ko vadīs Orests Silabriedis. Plašāka informācija LNSO mājaslapā.

Andrejs, Georgijs un Sergejs Osokini ir trīs izcili pianisti no vienas dinastijas, kuri pasaules mūzikas arēnā ienākuši ar savu unikālo klavieru skanējumu. 2018. gada sākums pianistiem būs īpašs – tiks izdots pirmais “Trīs Osokini” studijas albums, kas veltīts Latvijas valsts simtgadei, latviešu klaviermūzikas jau zināmiem un vēl neatklātiem šedevriem, savukārt februārī izcilie mūziķi sniegs koncertus Polijā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s