Pianists Andrejs Osokins koncertēs un sniegs meistarklases Ventspilī

Andrejs-Osokins-solo
No 23. līdz 29. oktobrim pianists Andrejs Osokins koncertēs un sniegs meistarklases festivālā “Ventspils Kamermūzikas dienas”.

25. oktobrī plkst. 19.00 Andrejs Osokins uzstāsies Pārventas bibliotēkā festivāla atklāšanas koncertā, izpildot Pētera Vaska un Johanesa Brāmsa skaņdarbus, savukārt 27. oktobrī plkst. 19.00 talantīgā pianista un kamermūziķu izpildījumā būs dzirdams J. Brāmsa Klavieru kvintets. Koncerts notiks Ventspils Jaunrades namā.

29. oktobrī plkst. 17.00 festivāla noslēguma koncertā teātra namā “Jūras vārti” Andrejs Osokins kopā ar kamermūziķiem izpildīs Volfganga Amadeja Mocarta Koncertu klavierēm un orķestrim La mažorā. Visos koncertos ieeja bez maksas.

J. Brāmsa Klavieru kvartetu Andreja Osokina izpildījumā var noklausīties šeit.

Jauno pianistu izglītošana un iedrošināšana Andrejam Osokinam ir ļoti nozīmīga, tādēļ pianists regulāri organizē un vada meistarklases Latvijā un ārvalstīs. Izcilā pianista meistarklases notiks otrdien, 24. oktobrī, plkst. 13.00-17.00 Ventspils Vecā Jaunrades nama (Lielā iela 7) Lielajā zālē. Meistarklasēs aicināti piedalīties Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu vecāko klašu audzēkņi, tās vērot varēs ikviens interesents.

Andrejs Osokins par dalību “Ventspils Kamermūzikas dienās”: “Ar prieku dalos pieredzē un atbalstu jaunos mūziķus, īpaši, ja viņiem tiek dota iespēja muzicēt dzimtenē. Tas ir pagodinājums piedalīties šajā festivālā, kas mudina jaunos latviešu izpildītājmāksliniekus, kuri dzīvo vai mācās ārzemēs, atgriezties Latvijā, dodot viņiem, manuprāt, tik ļoti nepieciešamo iespēju šeit koncertēt, kā arī aicina saistīt savu koncertdzīvi tieši ar savu valsti!”

Festivālu “Ventspils Kamermūzikas dienas” rīko profesionālās izglītības kompetences centrs “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar Parīzē studējošo vijolnieci Magdalēnu Geku. Festivāla mērķis ir iepazīstināt mūzikas pedagogus, topošos mūziķus un klausītājus ar ārzemēs strādājošiem latviešu profesionālajiem mūziķiem un viņu lielo pieredzi darbā Latvijā un ārvalstīs.

Magdalēna Geka par Andreja Osokina dalību šajā festivālā saka: “Ļoti priecājos par iespēju atkal sadarboties ar Andreju. Ar nepacietību gaidu abus Brāmsa skaņdarbus: gan trešo vijoļsonāti, gan, jo īpaši, klavieru kvintetu. Tā kā Andrejs ir viens no izcilākajiem savas paaudzes latviešu mūziķiem, tad nešaubos, ka iespēja kopā ar viņu spēlēt būs lielisks iedvesmas avots Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem un arī klausītāji varēs pilnībā izbaudīt šos koncertus.”

Plašāka informācija par festivālu pieejama Ventspils Mūzikas vidusskolas mājaslapā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s