Trīs Osokini Jūrmalā pulcē tūkstošiem klausītāju

Tris Osokini_Dzintaru koncertzale_07.2017

Viens no šīs vasaras gaidītākajiem notikumiem mūzikā – talantīgās Osokinu dinastijas pianistu koncerts – pulcēja tūkstošiem klausītāju. Trīs Osokini tika uzņemti ar stāvovācijām, kas nerimās vēl ilgi pēc programmas noslēguma un lūdza pianistiem atskaņot neskaitāmas piedevas.

Katrs no dinastijas pianistiem nes savu individuālo vēstījumu mūzikas pasaulē un viņus vieno ne tikai spoži panākumi, bet arī muzikālo mākslas darbu dziļa, radoša un virtuoza atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru melnbaltajiem taustiņiem ir pārdomāts un izjusts.

Koncerta programma aptvēra visdažādāko komponistu šedevrus – sākot no Baha, Vivaldi līdz Rahmaņinovam un koncerta kulminācijai – Morisa Ravēla hipnotizējošas enerģijas pilnajam «Bolero». Kopā ar kamerorķestri vijolnieka Georga Sarkisjana vadībā Osokini izpildīja Mocarta un Šopēna koncertžanra paraugus, kā arī temperamentīgo Johanesa Brāmsa klavieru kvarteta finālu. Uz speciāli koncertam atvestiem izciliem Yamaha flīģeļiem Andrejs, Georgijs un Sergejs Osokini virtuozi transformēja klavieru skanējumu – līdzās dziedošam tonim bija arī eksperimentāls, metāliski sausu āmuriņu piesitiena skanējums. Šādas klavieru iespējas bija jaunatklājums daudziem klasiskās mūzikas cienītājiem.

Nākamais Trīs Osokinu koncerts notiks 2018. gada janvārī Latvijas Nacionālajā operā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s